28723 wzorkowiczek dodało 19253 zdjęć do galerii!

Główne problemy w przedłużaniu paznokci

Dodano: 2011-08-16 00:18:48, Odsłon: 993 , Ocena: 5/5,

Najczęściej pojawiające się problemy podczas przedłużania paznokci. Przyczyny ich powstawania oraz metody eliminacji.

 

Wystąpienie podczas zabiegu:

Pieczenie, czerwienienie lub pulsowanie paznokci podczas stylizacji
Prawdopodobnie doszło do przepiłowania naturalnej płytki paznokcia, podrażnienia skórek lub użycia zbyt dużej ilości primera, który zalał skórki. Skóra  i paznokieć stają się wrażliwe i podrażnione, przez co etap utwardzania w lampie staje się bolesny i nieprzyjemny.

Pęcherzyki powietrza
Bardzo często spotykane jest występowanie maleńkich pęcherzyków powietrza w masie. Głównie jest to wina nieprawidłowego nakładania produktu. Pobieranie żelu powinno być wykonywane płaskim pędzelkiem, wykonując nim ruchy jak łopatką. Nie należy nim również “ciapkać” po paznokciu, a jedynie powolnymi prostymi ruchami rozkładać go na paznokciu. Proszę jednak nie mylić tego z typowym malowaniem paznokci lakierem. Technika jest zupełnie inna.

Odwarstwienie się masy od paznokci.
Bardzo częstym problemem początkujących stylistek jest odchodzenie masy od naturalnego paznokcia, charakteryzującym się podchodzeniem powietrza tuz przy wale paznokcia. Może to być nie tylko wina stylistki, ale także stanu paznokci i zachowania się klientki odczas zabiegu. W większości, klientki nie zdają sobie sprawy z ważności wykonywania i znaczenia niektórych etapów zabiegu. Nieświadome dotykają twarzy, włosów, telefonu lub innych rzeczy, odtłuszczonymi, przygotowanymi do zabiegu paznokciami. W ten sposób dostają się na nie, niezliczone zanieczyszczenia, które później uniemożliwiają złączenie się masy z naturalna płytką paznokcia. Jednakże wina odwarstwiania się masy leży przeważnie po stronie stylistki. Istnieje bardzo wiele przyczyn, które temu sprzyjają. Między innymi:

  1. Nieprawidłowe przygotowanie paznokcia ( w tym: nie odsunięcie skórek, niedokładne odtłuszczenie paznokcia, pozostawienie wilgoci i zanieczyszczeń)
  2. Zalanie skórek masą,
  3. Dobranie złych proporcji masy,
  4. Nałożenie masy na nieodparowany primer lub użycie go w zbyt dużej ilości.
  5. Pominięcie któregoś z etapów przedłużania.

Wystąpienie po zabiegu:

Infekcja po zabiegu
Nieprawidłowo przygotowano płytkę paznokcia przed zabiegiem , np. źle ją odtłuszczono, przez co wywołało to rozwój bakterii, których efektem są zielone plamki na paznokciu. Innym powodem mogło być zastosowanie niezdezynfekowanych urządzeń.

Zżółknięcie produktu
Tylko nieprofesjonalne produkty ulegają samoczynnie zżółknięciu. Zdarza się, że profesjonalne produkty żółkną pod wpływem promieni UV (solarium), dlatego w takim przypadku należy stosować preparaty Sun Blocker, chroniące masę przed zżółknięciem.

Pękanie, łamanie się paznokci
Jeśli paznokcie nagminnie ulegają pękaniu lub całkowitym łamaniu się, to jest to prawdopodobnie wina nieprawidłowego doboru ilości masy. Źle została wzmocniona krzywa C, która była zbyt płaska. W innym razie: jeśli wykonujemy paznokcie akrylowe możliwe, że posłużono się zbyt mokrym lub zbyt suchym materiałem (źle dobrano proporcje akrylu i liquidu). Kolejną przyczyną może być zbyt mocne spiłowanie naturalnej płytki paznokcia przed wykonaniem zabiegu lub użyto zanieczyszczonego produktu. W przypadku gdy paznokcie pękają wzdłuż linii wolnego brzegu możliwie, że dobrano zły rozmiar tipsa. Dobranie zbyt małego rozmiaru tipsa spowoduje jego pęknięcie.

Odbarwienie się ozdób
Ozdoby marki “X” mają zbyt mało trwałego pigmentu, który pod wpływem niektórych składników mas, odbarwia się lub rozpływa. Należy używać ozdób tylko dobrych, renomowanych i sprawdzonych firm zapewniających ich wysoką jakość.

 

Dołączyła: 2011-04-15 11:26:10

Stylistki Paznokci

Bolesny problem u stóp

Wrastające paznokcie potrafią sprawić wiele kłopotów i bólu. Na szczęście są s...

UWAGA!

Oto jedna z moich propozycji, aktualnie w promocjiemot Bard...

Wieczór panieński w SPA

Wiele kobiet przed ślubem decyduje się na organizację wieczoru panień...

Co drzemie w kremie (część II)?

Prezentujemy drugą część artykułu o naturalnych składnikach kosmetyków. Co wiecie, a czego nie wi...

Trochę Historii

Egipt, Chiny, Bliski Wschód… Już w starożytnym Egipcie powszechnie pielęgnowano i ...

Czesc

emotHej od niedawna zaczęłam interesować sie zakładaniem paznokci.je...

Jak nałożyć wzory na paznokcie żelowe?

Aby wzory i ozdoby trwale i na długo trzymały się paznokci, trzeba ...

Diginail

To technika komputerowego ozdabiania paznokci, wymyślona przez Japończyków. Za...

Historia lakierów do paznokci

Historia  lakierów sięga wieku IXX, kiedy to wynaleziono pierwszy składnik lakieru, nitrocel...

Najczęstsze błędy w malowaniu paznokci -

Aby mieć ładne paznokcie nie wystarczy tylko ich pielęgnacja, niezbędny jest również starannie wy...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage